Rugsėjo 16-22 dienomis Lietuvoje vyko tradicinė Europos judumo savaitė – didžiausia pasaulyje tvaraus judėjimo kampanija. Ši iniciatyva jau dvidešimt antrąjį kartą sujungė viso pasaulio bendruomenes, o dalyvavo joje per 2000 miestų visoje Europoje ir kituose žemynuose. Rugsėjo 22 d.,  tradiciškai skelbiama „Diena be automobilio“, kai žmonės raginami dieną nesinaudoti savo automobiliu, rasti alternatyvių, tvaresnių būdų mieste.

Prie šios iniciatyvos prisijungė ir Jonavos vaikų lopšelis-darželis „Bitutė“ organizuojamomis judumą skatinančiomis veiklomis.

Pirmadienio rytą pradėjome mankšta gryname ore. Ikimokyklinio ugdymo mokytojos Elena ir Marija, socialinė pedagogė Roma bei meninio ugdymo mokytoja Jūratė darželio bendruomenę pakvietė drauge mankštintis. Šia judumą skatinančia veikla buvo stengiamasi atkreipti dėmesį į fizinio aktyvumo gryname ore naudą ne tik fizinei, bet ir psichinei žmonių sveikatai.

Antradienis įstaigos ugdytiniams ir jų mokytojoms prasidėjo orientacinėmis varžybomis „Rudenėlio takeliu“. Ugdytiniai su užduočių lapais darželio kieme turėjo įveikti orientavimosi užduotis: atrasti senąjį ąžuolą, nuo jo rodyklių kryptimi judėti link kitų užduočių lape pažymėtų objektų. Ši veikla skatino judėti,  tyrinėti aplinką, lavino orientacinius gebėjimus. Pakeliui vaikai prisirinko rudens gėrybių bei grupėse atliko eksperimentą „Skęsta – neskęsta“, kurio metu diskutavo, kėlė klausimus bei ieškoti į juos atsakymų.

Tęsiant Europos judumo savaitei skirtas veiklas, trečiadienį ugdytiniai išbandė jėgas ir varžėsi „Linksmosiose estafetėse“: pasiskirstė komandomis, lenktyniavo, atliko įvairias judėjimą skatinančias užduotis. Gausaus sirgalių būrio palaikomos, estafetėse „varžėsi“ ir grupių mokytojos, kur puikiai pademonstravo savo fizinį pasirengimą bei gerą nuotaiką.

Ketvirtadienį darželio bendruomenė pasitiko ėjimo pėsčiomis iššūkiu –  „Suskaičiuoki žingsnelius – auki didelis, stiprus“. Keliautojams pėsčiomis buvo pasiūlytos keturių skirtingų spalvų trasos. Kiekviena grupė, įvertinusi savo galimybes, priėmė iššūkį įveikti pasirinktos spalvos trasą. Mokytojos, įsijungusios mobiliąsias programėles, fiksavo nueitų žingsnelių skaičių. Nuo starto iki finišo patys ištvermingiausi dalyviai įveikė  5544 žingsnius. Patys mažiausi ugdytiniai žingsnelių iššūkį įveikė žingsniuodami aplink darželį. Visi vaikai pasiekę finišą gavo žygio dalyvio pažymėjimus.

Rugsėjo 22 d., visą bendruomenę kvietėme dalyvauti akcijoje „Diena be automobilio”. Labai džiaugiamės visos bendruomenės aktyvumu, dalyvaujant Europos  judumo savaitės renginiuose.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Elena Antanaitienė