Ar žinojote, kad ne tik mes, žmonės, mokame rašyti? Net ir mažosios bitutės rašo žinutes viena kitai, tik jų raštas – šokis! Kiekviena bitutė šoka ypatingą šokį, kad pasakytų draugėms, kur rasti spalvingiausių gėlių žiedų, kur daugiausia nektaro. Jei randa daug maisto, bitė šoka ilgai, net keletą minučių, lyg džiaugtųsi ir kviestų drauges dirbti.

Šiais žodžiais Jonavos vaikų lopšelio-darželio ,,Bitutė“ direktorė Violeta Skodienė pasveikino atvykusius dalyvius į jau septintus metus organizuojamą dailaus rašto konkursą „Mažoji plunksnelė“.

Konkursu siekiama plėtoti rašytinės kalbos gebėjimus, skatinti ja domėtis, atskleisti vaikų kūrybinius polinkius, ugdyti atidumą, kruopštumą, kantrybę, taisyklingo, aiškaus ir estetiško rašymo įgūdžius, skatinti rajono priešmokyklinio amžiaus vaikų, jų tėvų ir mokytojų bendravimą ir bendradarbiavimą.

Šiemet konkurse rašymo ranka įgūdžius demonstravo net dvylikos rajono ugdymo įstaigų atstovai iš Jonavos vaikų lopšelių-darželių ,,Dobilas“, ,,Lakštingalėlė“, „Žilvitis“, ,,Pakalnutė“, ,,Bitutė“, ,,Saulutė”, Jonavos Raimundo Samulevičiaus, Justino Vareikio, Šveicarijos progimnazijų, Jonavos r. Ruklos Jono Stanislausko mokyklos-daugiafunkcio centro skyriaus „Pušaitė“, Jonavos Panerio pradinės mokyklos, Jonavos „Neries“ pagrindinės mokyklos.

Net mažiausia bitutė turi savo būdą „rašyti“ ir pasidalyti nuostabiais atradimais su savo bičiulėmis. Šiemet pasirinktas bitės motyvas lydėjo ir konkurso dalyvių rašto darbus. Skirtingi rašto darbai buvo atliekami priešmokyklinio amžiaus vaikų, jų tėvų, mokytojų grupėse.

Dailaus rašto darbus vertino komisija:

Violeta Skodienė – komisijos pirmininkė, Jonavos vaikų lopšelio-darželio „Bitutė“ direktorė;

Lina Korsakienė – Jonavos Raimundo Samulevičiaus progimnazijos pradinio ugdymo mokytoja metodininkė;

Inga Eigėlienė – Jonavos pradinės mokyklos pradinio ugdymo mokytoja metodininkė;

Valdonė Šimonytė – Jonavos pradinės mokyklos pradinio ugdymo mokytoja ekspertė.

Nors bitės medus ir labai saldus, bet jos darbas – sunkus. Konkurso dalyviams nebuvo paprasta įveikti dailaus rašto iššūkį, tačiau rezultatas nudžiugino visus.

Vertinimo komisijos sprendimu dailiausiai rašančiais pripažinti šie priešmokyklinio amžiaus vaikai:

I – oji vieta – Amelija Paulauskaitė, Jonavos vaikų lopšelis-darželis ,,Bitutė“, mokytojos Diana Bazevičienė, Dalia Gudonavičienė

II – oji vieta – Lukas Šimulis, Jonavos vaikų lopšelis-darželis ,,Pakalnutė“, mokytoja Lolita Vaškelienė

III – oji vieta – Iglė Juchnevičiūtė, Jonavos Raimundo Samulevičiaus progimnazija, mokytoja Vitalija Benošienė

Tėvų dailaus rašto grupėje laimėjo:

I – oji vieta – Vita Kalinauskienė, Jonavos vaikų lopšelis-darželis „Žilvitis“

II – oji vieta – Andželika Jociūtė, Jonavos Raimundo Samulevičiaus progimnazija

III – oji vieta – Asta Minderė, Jonavos vaikų lopšelis-darželis ,,Bitutė“

Mokytojų dailaus rašto grupėje laimėjo:

I – oji vieta – Dovilė Stanynienė, Jonavos r. Ruklos Jono Stanislausko mokykla-daugiafunkcis centras skyrius „Pušaitė“

II – oji vieta – Rosita Kriūnienė, Jonavos Panerio pradinė mokykla

III – oji vieta – Jolita Žižienė, Jonavos Justino Vareikio progimnazija

Rašto darbas, išsiskyręs kaligrafiškumu – Nijolė Stankevičienė, Jonavos vaikų lopšelis-darželis ,,Bitutė“

Konkurso dalyviai apdovanoti organizatorių padėkos raštais, o laimėtojus netrukus pasieks diplomai ir atminimo dovanėlės.

,,Sieloje vis dar virpėjo bitės…” (Maja Lunde ,,Bičių istorijos“) – citata, atskleidžianti tą nematomą, bet gilų ryšį tarp žmonių ir bičių.

Ačiū tariame dailaus rašto konkurso dalyviams bei nugalėtojams.

Konkurso laimėtojų darbai: